✋:Mainokset pitävät Potkun linjoilla. Sinäkin vähintään välillisesti hyödyt niistä, koska selailet Potkua parhaillaan. Ole siis hyvä ja salli Ad Block -ohjelmasi näyttää mainokset Potkussa. Voit myös liittyä etupotkijaksi, jolloin yksi etusi on mainokseton leiska. Kiitos kun ymmärrät. 🙂
-Alkulämpö: olkapää hippaa 3 erää ja venyt.
-Asiaan: aluksi alettiin hioa etukäden suora, takajalan kiertopotku komboa.
-Sitten takakäden suora, etujalan kiertopotku "vaihtoaskelella?" . Oli vähä vaikeuksia hakee lyönnin jälkee sitä "vaihtoaskelta" ku on tottunu vetää sen suoraa lyönnin jälkee ilman ihmeempiä kuvioita. Tuntuu et miinuspuolena siin on se et se ei oo niin nopee, ku et jos läväyttäs sen potkun pelkällä vartalonkierrolla, mutta plussana siinä on se et siihen saa kyl kieltämättä enemmän voimaa ja etäisyyden pystyy säätäämään paremmin.
-sitten vedettiin takakäsi, etujalka, etukäsi takajalka rummutusta.
-Lopuksi punnerukset, vatsat, selät, kyykkyhypyt ja venyttelyt.
Hyvät treenit!
- Kun on korviaan myöten kusessa, on parempi pitää suunsa kiinni.
-Alkulämmöt + venyttelyt
-Kertailtiin aluksi etukäden suora+ takajalan kiertopotku ja takakäden suora, etujalan kiertopotkua.
-Uutena asiana tuli etujalan pysäri jota vedettiin vastaan tulevan kaverin vatsaan ja pädeihin.
-Komboja padeihin: etukäden suora, takajalkiertopotku ja vastaan tulevaan vastustajaan vielä pysäri päälle. Sitten takakäden suora, etujan kierto ja pysäriä päälle.
-etujalan Pysäri ja takajalan kiertopotku perään
Loppuun tuttu lihasrumba, eli punnerruksia eri levysillä otteilla, erilaisia vatsoja ja selkiä
- Kun on korviaan myöten kusessa, on parempi pitää suunsa kiinni.