
Joo, eli olen 17-vuotias, n. 170 cm pitkä ja painan 59-kiloa.
Tang Lang treenit on kaksi kertaa viikossa ja sitten treenaan itse satunnaisesti, kuten jo mainitsinkin.
Ennen Tang Langia harrastin vesipalloa viitisen vuotta, joskin innostukseni kyseistä lajia kohtaa kuoli, lähinnä yksipuolisuuden ja sen joukkoekeskeisyyden takia. Vesipalloharjoittelu siis käytännössä koostuu uinnista, vesipallottelusta ja lihasvoiman kasvatuksesta, kaikki treenit olivat käytännössä samanlaisia sen viisi vuotta. Ei opittu mitään uutta.
Tämä tilityksestä, nyt pistän treeniohjelmani, jota noudatan tästä lähtien joka päivä, ja kirjoittelen tänne aina kun jaksan.
Ilman painoja:
Vatsalihakset 3*30
Punnerrukset 3*10
Selkälihakset 3*40
Askelkyykyt 3*30
Peruskyykät 3*50
Pohjelihakset 3*50
Painoilla (5 kg):
Lihasvääntö 3*50
Sivuille nosto 3*30
Ylös nosto 3*30
Käsien pyöritykset hitaasti 3*50 yhteen suuntaan
Siinä siis treeni, tang lang harjoitteiden lisäksi, n. joka toinen päivä Jing Beng Kongia ja Zhang Zuania n. puoli tuntia.
Ja satunnainen lenkkeily. Uimassa en enää käy :evil: