katar kirjoitti:Meillä on nyt tässä kahlattu GOT:ia oikeen urakalla läpi; silmät sikkuralla tuijotettu sarjaa... Nyt menossa kausi 4; ja ai että, mä en oo ikinä odottanut kenenkään henkilön kuolemaa niin kuin Joffreyn ja se sai kyllä kylmää kyytiä kolmosen lopussa! Tosin, mä olin odottanut, että se ois puukotettu brutaalisti, se ois ansainnut moisen, kun oli niin julmetunmoinen mulqvisti. Lievästi herätti närää koko jätkä, jo sen näkeminen nosti verenpainetta. Hyvin näytelty, toisin sanoen, kun niin vaikutti.
Viitoskausi odottaa jo kotosalla, mielenkiintoista. Se Daenerys on kyllä mielenkiintoinen mimmi, aika tehokas pakkaus, ei voi muuta sanoa.
Täällä 1 GOT myöhäisherännäinn myös ja 4. kausi menossa. No enpä tällä kertaa sano paljoa muuta kuin, että sarja ansaitsee kuin ansaitseekin kaiken saamansa hehkutuksen. Tyrion Lannister päätyimelko alussa omaksi suosikkihahmoksi vaikka muut sukulaisensa mulkkuja ovatkin. Joffreyn kuolema oli kyllä yksi odotetuimpia valkokankaalla, tosin olisi saanut minusta kärsiä vähän enemmänkin

. Starkkien kohtalo pisti kyllä suorastaan harmittamaan, asiallista porukkaa kun olivat. Mm. Aryasta on kyllä kehittymässä hyvin mielenkiintoinen hahmo myös.